معرفی وبلاگ
ما باید این توجه را هیچوقت از خود بیرون نکنیم، از مغز خود بیرون نکنیم که ما بندگان خدا هستیم و در راه او و در سبیل او حرکت می کنیم و پیشروی می کنیم. اگر شهادت نصیب شد، سعادت است و اگر پیروزی نصیب شد سعادت است. حضرت امام خمینی (ره)
دسته
لینک دوستان
سنگر همرزمان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 214116
تعداد نوشته ها : 127
تعداد نظرات : 26
Rss
طراح قالب
GraphistThem244

اسیا راپل

فیلم ریزش سنگ نما در سایت زیر      ----         قیمت  پیچ و رولپلاک سنگ نما

 

 

قیمت پیچ و رولپلاک نما

یکی از مهم ترین تجهیزات و ابزارآلاتی که برای تعمیر، ترمیم و حتی بازسازی و ... در نمای ساختمان کاربرد زیادی دارد موضوع پیچ و رولپلاک نما است. قیمت پیچ و رولپلاک نما در شرایط مختلف و بسته به موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوایی، ارتفاع ساختمان، نوع نماف نوع پیچ و رولپلاک و منطقه در نظر گرفته می شود.

پیچ و رولپلاک نما در تهران و کرج با مقطوع ترین و کم ترین قیمت را می توانید به همراه سایر خدمات تعمیر نما، ترمیم نما، بازسازی نما و ... را به راحتی به کارشناسان ما در شرکت نما راپل واگذار نموده و در سریع ترین زمان و بالاترین کیفیت کار خود را با ضمانت های کافی تحویل بگیرید و جان دوباره ای به نمای خانه خود بدهید.

خدمات نما
به غیر از موضوع تعویض ، ترمیم، تعمیر و بازسازی نما سایر خدمات دیگر نیز همانگونه که در مبحث قبلی اشاره شد در زمان های مختلف برای نما ممکن است نیاز باشد.

به عنوان مثال ممکن است در یک ساختمان با ارتفاع بالا نیاز باشد تا پنجره ها حفاظ گذاری شود و یا گاها موضوعاتی به عنوان شستشوی نمای ساختمان، تمیز کردن نما، نصب انواع تجهیزات و ... مطرح می شود که در این مبحث همه این موارد را به عنوان خدمات نما می شناسیم.

خدمات نما در تهران و کرج در ارتفاعات بالا نیز یکی از مشکلات اساسی دیگر در شهرهای تهران و کرج و سایر شهرهای بزرگ می باشد. از این رو اینگونه خدمات را نیز شرکت نما راپل با تکیه بر تخصص و توانایی کارشناسان خودش عهده دار شده و دغدغه و نگرانی مردم را با سرعت و کیفیت بالا مرتفع نموده است.

دسته ها : رپورتاژ

مهدیفهیمی. - تهران: پایداری، (چاپ اول): 47.1381 ص. 

شمارگان: 33000 نسخه. 

کتاب حاضر شامل مجموعه‏ ای از مدخل ها و کلمات قصار، عبارات و جملات ساخته شده و به کار برده شده از کلمه‏ ها و مدخل های مذکور است که به ترتیب نظم الفبایی مدخله ا و کلمات فوق ارائه شده است.

مدخل ها و کلمات در ارتباط با «حسن و قبح عقلی جنگ، بازتاب ذهن و فلسفه‏ی جنگ» هستند.

در بین مدخل های گردآوری شده‏ی مرتبط با جنگ، کلمات و مدخل هایی درباره‏ ی جنگ های جهانی، نهضت ها، رمان ها و سایر نوشته‏ ها مربوط به جنگ و نیز در مواردی، کلمات و مدخل های مرتبط با دفاع مقدس دیده می‏شود.

منبع: کتاب شناسی دفاع مقدس ( جلد 1 )

خبرگزاری پارس با مخابره این خبر افزود: «به کسانی که در هدف یا نزدیکی این گلوله ‏های سمی قرار می‏گیرند، حالت تشنج دست می‏دهد، بی‏حال می‏شوند، روی زمین می‏افتند، صورت خود را به خاک می‏مالند و سپس جان خود را از دست می‏دهند.

این گلوله ‏ها شبیه گلوله تفنگ 75-M هستند و پس از خروج از دهانه تفنگ، گاز بنفش رنگی از آن خارج می‏شود» . مدتی بعد، هفته‏ نامه فارن ریپورتچاپ لندن نام نوع این گاز سمی را V خواند و نوشت: «عراق در جنگ خود علیه ایران، از یک نوع گاز مهلک فلج کننده اعصاب استفاده می‏کند که گفته می‏شود این گاز از انواع V می‏باشد که مراکز اعصاب را از کار می‏اندازد و شخص را فلج می‏کند.

این گاز به قدری کشنده است که تنها در صورت تماس چند قطره از آن با پوست بدن، موجب مرگ می‏شود، مگر این که شخص در خلال پنج دقیقه نخست تماس این گاز با پوست، آتروپین به خود تزریق کند.

این گاز را روسیه و آلمانشرقی به طور مشترک تهیه کرده‏اند و در حال حاضر، در تعدادی از کشورهای اروپای شرقی نیز تولید می‏شود. گفته می‏شود این نوع گاز را آلمان شرقی در اختیار عراق قرار می‏دهد.» گاز فلج کننده اعصاب برای نخستین بار در ژانویه سال 1980( زمستان سال 1359)، در جبهه‏ های اهواز و دزفول - که از نقاط مهم استراتژیکی به شمار می‏آیند - و در جریان حمله ناموفق ایرانیان، از سوی عراق مورد استفاده قرار گرفت و به شهادت صد تن از نیروهای ایرانی منجر شد.

در برخی از منابع فارسی، آمده است که حمله شیمیایی عراق به منطقه بین هلاله و نی خزر واقع در پنجاه کیلومتری غرب ایلام در تاریخ 23 / 10 / 1359  ( 13 ژانویه سال 1981) نخستین حمله شیمیایی ثبت شده در سازمان ملل متحد است، اما در اسناد منتشر شده سازمان ملل، هیچ گونه اشاره‏ای به این موضوع نشده و احتمالا جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، مکاتبه ‏ای با دبیر کل یاشورای امنیت نداشته است.

به هر حال، در شش ماه نخست جنگ، ارتش عراق به طورپراکنده از گازهای سمی استفاده کرد، ولی به استثنای یکی دو اطلاعیه تبلیغاتی وزارت امور خارجه ایران، به هیچ گونه واکنشی جدی چه از سوی جمهوریاسلامی ایران و چه از سوی مجامع بین‏المللی و جامعه جهانی رو به رو نشد.

با ورود جنگ به سال 1360، به علت رکود حاکم بر جبهه‏ ها در نتیجه بحران سیاسی - داخلی ایران، در شش ماهه نخست این سال، اخباری از کاربرد گازهای سمی در جبهه‏ های جنگ انتشار نیافت، اما با رفع بحران سیاسی در داخل کشور و فعال شدن مجدد نیروهای ایران در جبهه‏ های جنگ، عراق این بار استفاده از سلاح شیمیایی را شدت بخشید و در جریان شش ماهه دوم  سال،بیش از چهار بار در مناطق جنگی هویزه، ارتفاعات الله اکبر، پل نادری و خرمشهر علیه نیروهای ایران از گاز سمی استفاده کرد.

باید یادآور شد که گلوله‏ های شیمیایی را توپخانه یا خمپاره به سوی مراکز تجمع نیروهای ایران شلیک کردند.متأسفانه تاکنون، هیچ گونه آماری از تعداد تلفات و مصدومان این حملات انتشار نیافته است و تنها، گزارش‏های پراکنده‏ای از بستری شدن تعدادیاز مجروحان این حملات در بیمارستان‏ها وجود دارد که البته، دقیق نیز نیستند.

در این سال، با وجود قطعی بودن کاربرد جنگ افزارهای شیمیایی از سویعراق علیه نیروهای جمهوری اسلامی در جبهه‏ های جنگ، دستگاه دیپلماسی ایران کم‏ترین تحرکی در این زمینه نداشت، در حالی که طرف عراقی کوچک‏ترین تحرکات نیروهای ایران را با اغراق بسیار و دروغ پردازی به شورای امنیت سازمان ملل یا دبیر کل گزارش می‏داد و خواستار ثبت و نشر آن به منزله سند سازمان ملل می‏شد.

بی ‏تردید، ارتش عراق با توجه به شناختی که از کارآیی جنگ افزارهای شیمیایی داشت و به تدریج خود را به ادوات و تجهیزات آفندی و پدافندی مجهز کرده بود، در طول دوره آزادسازی، از این گونه سلاح‏ها استفاده کرده است، بهویژه در مقابل تاکتیک‏ های نظامی جمهوری اسلامی ایران که به نیروهای پیاده فاقد تجهیزات حفاظتی در مقابل سلاح‏های شیمیایی متکی بود.

با وجود این، مخفی کاری دوران جنگ سبب شد که در این زمینه، کم‏ترین اطلاعات موجود انتشاریابد. به همین دلیل در این مقطع از جنگ، خلأ اطلاعاتی فاحشی درباره کاربردجنگ افزارهای شیمیایی از سوی عراق در جبهه‏ های جنگ و میزان تلفات آن دیده می‏شود.

در کنار پنهانکاری زمان جنگ، چنین به نظر می‏رسد که مقامات تصمیم گیرنده و فرماندهان نظامی در جمهوری اسلامی ایران نقش تعیین کننده سلاح‏هایشیمیایی را در تغییر توازن در جنگ درک نکرده یا آن را نادیده گرفته‏ اند.

شواهد زیادی برای این ادعا وجود دارد از جمله این که جمهوری اسلامی ایران، تنها پس از عملیات رمضان که در آن، عراق برای نخستین بار کاربرد نیمه گسترده گازهای سمی را تجربه کرد، به فکر تجهیز نیروهای پیاده به تجهیزات حفاظتی افتاد و تا پیش از این زمان، کار جدی‏ای در این باره انجام نداده بود.

منبع: کتاب جنگ ایران و عراق، کاربرد سلاح شیمیایی

هر چند تاکنون، اسناد معتبر و مستندی از به کارگیری گازهای سمی از سوی عراق در نخستین ماه‏ های جنگ به دست نیامده است، اما برخی از شواهد نشانمی‏دهد که نیروهای ارتش این کشور از نخستین روزهای جنگ به گازهای شیمیایی علیه نیروهای جمهوری اسلامی ایران متوسل شده‏ اند.

به احتمال زیاد، نخستین گلوله‏ های محتوی گازهای سمی در مناطق غرب و شمال کشور و در معبرهای صعب‏الوصول مورد استفاده قرار گرفتند.

البته، باید یادآور شد که نیروهای عراقی برای کاربرد این سلاح از عناصر داخلی ضد انقلاب استفاده می‏کردند. درسندی به نقل از گزارش فرمانده عملیات نیروهای عراقی در غرب به فرماندهان عالی رتبه ارتش عراق چنین آمده است: «عواملی که توسط یگان‏ های تابعه استخدام شده‏اند، مخالف رژیم ایران هستند و در خط مقدم جبهه با پرتاب گلوله‏ های شیمیایی باعث تضعیف قوای جسمی پرسنل نظامی ایران می‏شوند» .

یکی دیگر از شواهدی که نشان می‏دهد عراق در مهر ماه سال 1359 از گازهای سمی در جبهه ‏های جنگ استفاده کرده، وجود مجروحانی است که به شدت از ناحیه چشم آسیبدیده‏ اند و توانایی باز کردن چشمانشان را ندارند. از جمله نخستین مصدومان یک سرگرد ارتشی بود که در 25 مهر ماه سال 1359 در بیمارستان 250 تخت خوابی ارتش بستری شده بود و نمی‏توانست چشمانش را بگشاید.

البته، مقامات مسئول ارتش جمهوری اسلامی ایران با تردید به این موضوع می‏نگریستند و با آوردن دلایلی احتمال کاربرد سلاح شیمیایی را نفی می‏کردند. طبق استدلال آنان: «استفاده از سلاح‏ های شیمیایی توسط ارتش عراق هنوز مسلم نیست و از طرفی، ارتش عراق ماسک ضد گاز و مواد شیمیایی ندارد و استفاده از این قبیل سلاح ‏هااز طرف دشمن منطقی به نظر نمی‏رسد. به علاوه، چنین اخباری نباید در سطح جامعه انتشار یابد، چرا که در آن صورت، نمی‏توان نیروهای رزمنده را در جبههنگه داشت و انتشار این خبر اثر روانی بسیار زیادی بر نیروهایی که توانایی مقابله با آن را ندارند، می‏گذارد». 

البته، این پنهانکاری مدت زیادی به طول نینجامید و به دنبال تکرار حملات شیمیایی عراق در ادامه پیشروی در عمق خاک ایران، به ویژه در اشغال خرمشهر و برخی از شهرهای جبهه ‏های غرب - که ازجزئیات این حملات و میزان تلفات نیروهای خودی در آنها اطلاع دقیقی در دست نیست - وزارت امور خارجه ایران با انتشار اطلاعیه‏ای تبلیغاتی خطاب به سازمان‏های بین ‏المللی هشدار داد که عراق در جنگ با ایران از سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی استفاده می‏کند.

در این اطلاعیه، تأکید شده بود که «رژیم کافر عراق به خود اجازه می‏دهد هر گونه توحش را مجاز شمارد و افزون بر قتل عامل مردم بی‏گناه شهرها و روستاهای ایران، تنها به جرم عرب بودن آنها و همکاری‏شان با ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از آب و خاک خویش، در حمله به این نواحی از سلاح‏ های مرگبار شیمیایی و بمب‏های آتش‏زا علیه مدافعان اعم از نظامی و غیر نظامی استفاده کند».

وزارت امور خارجه ایران بااشاره به این که دولت جمهوری اسلامی ایران از آغاز جنگ تحمیلی از فعالیت‏های واحدهایی از ارتش عراق در راستای ایجاد آمادگی برای استفاده از سلاح‏های شیمیایی، میکروبی و بیولوژیک اطلاع داشته است، از سازمان ملل متحد، صلیب سرخ جهانی و تمام سازمان‏ های مسئول تقاضا کرد تا رژیم عراق را به شدت مورد مؤاخذه قرار دهند و این کشور را از ادامه جنایت ضد بشری باز دارند.

در پایان این اطلاعیه، هشدار داده شده بود که در صورت ادامه این روند، دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به آن بی‏تفاوت نخواهد بود. نخستین حمله شیمیایی ثبت شده ارتش عراق علیه نیروهای مدافع جمهوری اسلامی ایران بهروز 23 آذر ماه سال 1359 باز می‏گردد. در این روز، دشمن در جبهه گیلان غربیک گلوله شیمیایی را پرتاب کرد که در اثر آن، چند تن مصدوم شدند.

در همین روز بود که استانداری خوزستان هشدار داد که «خبرهای به دست آمده ثابت می‏کند که دشمن تصمیم جدی برای استفاده از سلاح‏های شیمیایی دارد». در گزارش استانداری مزبور آمده است که «از طرف دشمن با هر تیپ یک دسته متخصص در استفاده از  گلوله‏ های شیمیایی که مجهز به گازهای سمی هستند با ادوات مربوطه در خرمشهر مستقر شده ‏اند».

حدود یک ماه بعد در تاریخ 20 / 10 / 1359،هواپیماهای عراق برای نخستین بار از بمب‏های ناپالم در حمله به شهر اهواز در جبهه جنوبی استفاده کردند. خبرگزاری عراق با انتشار این خبر، تعداد تلفات نیروهای ایرانی را در این حمله 460 تن برآورد کرد. در همین ایام، [23/ 10 / 59]، عراق یک نوع گلوله سمی را در جبهه ایلام بین هلاله و نی‏خزر مورد استفاده قرار داد که در نتیجه آن، ده نفر از رزمندگان و مجاهدان انقلاب اسلامی در جبهه سد کنجان چم شهید شدند

منبع: کتاب جنگ ایران و عراق، کاربرد سلاح شیمیایی

طراحی سیستم های به روز پمپ آب برای کشاورزی امروز

ارائه دهندگان سیستم های کشاورزی و پمپ آب باید  توسط برنامه های آبیاری خاص از طریق روش های جدید اقدام کنند و به ویژه نیاز به طراحی سیستم آبیاری توین دارند. پمپ باید با سایر سیستم های آبیاری یکپارچه شود و این به این معنی است که این پمپ آب باید با مطابقت تجهیزات آبیاری طراحی شود یا تجهیزات آبرسانی باید مطابق با پمپ طراحی شوند.

طیف وسیعی از برنامه های کاربردی پمپ آب در آبیاری کشاورزی بسیار و متنوع است و کلید موفقیت , کنترل هوشمند پمپ است که به طور خاص برای هر برنامه طراحی شده است.

در رویکرد نوین به سادگی نصب یک کلید هوشمند در پمپ قادر است که همیشه مقدار مناسب از آب به اندازه کافی وارد شود تا پول و انرژی را از دست ندهد.

در مورد این موضوع در سیستم آبیاری پمپ باید به گونه ای باشد که همانند صرفه جویی در مصرف , رسیدن آب به لوله ها موثر باشد. به عنوان مثال، اضافه کردن درایوهای متغیر سرعت بهره وری از خروج آب های زیرزمینی را افزایش می دهد و درهنگام پمپاژ مستقیم به یک سیستم آبیاری با استفاده از سیستم های تقویت فشار چند پمپ، می توان میزان جذب و توزیع آب سطحی را بهبود بخشید. در سراسر این سیستم آبرسانی توسط پمپ آب، سیستم های نظارت و کنترل بیشتر از جریان قابل اعتماد آب را از طریق حفاظت از پمپ 325 خشک شدن، خرابی موتور یا بی نظمی برق تامین می کند.

تمام این عناصر باید به طور کامل در طراحی به منظور ارائه مزایایی که یک سیستم پمپ آبرسانی مدرن می تواند به کشاورز ارائه دهد مفید باشد و حفظ فشار و جریان درست در لوله ها و نازل به معنای آب بیشتر برای هر کیلووات ساعت و صرفه جویی در انرژی است که یکی از بالاترین هزینه ها در کشاورزی است.

پیش از این، اهمیت حفظ فشار ثابت در یک سیستم آبیاری محوری، توضیح داده شد که این امر مربوط می شود به محور مجهز به بخش انتهایی و شاید حتی یک بخش گوشه ای باشد. به محض اینکه بخش بخش گوشه پایان می یابد، فشار در خط اصلی محور، کاهش می یابد. این یکنواختی آبیاری را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

راه حل این است که پمپ اصلی محور را با یک پمپ متغیر سرعت جایگزین کنید که بلافاصله پس از کاهش بخش گوشه واکنش نشان خواهد داد. در چنین پیکربندی، فشار بر روی تمام اسپریکنرها امکان پذیر است و بنابراین یکنواختی بالا را ارائه می دهد.

اگر یک پمپ 233 مشخص شود که به طور پیوسته در بالاترین سطح کارایی دارد به عنوان مثال وقتی بخش گوشه ای روی انرژی قرار می گیرد، الزامات مختلف برای استفاده بهینه انرژی در یک نرم افزار محوری می تواند با استفاده از یک پمپ متغیر سرعت به دست آیدو در نهایت این کار باعث صرفه جویی قابل توجهی در انرژی در حالی که نیازهای فشار را حفظ می کند میشود.

دسته ها : رپورتاژ
X