معرفی وبلاگ
ما باید این توجه را هیچوقت از خود بیرون نکنیم، از مغز خود بیرون نکنیم که ما بندگان خدا هستیم و در راه او و در سبیل او حرکت می کنیم و پیشروی می کنیم. اگر شهادت نصیب شد، سعادت است و اگر پیروزی نصیب شد سعادت است. حضرت امام خمینی (ره)
دسته
لینک دوستان
سنگر همرزمان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 214140
تعداد نوشته ها : 127
تعداد نظرات : 26
Rss
طراح قالب
GraphistThem244

تلاش‏ه ای ایران به شدت بر شیعیان کشورهای حاشیه خلیج فارس متمرکز شده است.

آن‏ها تلاش اندکی برای برقراری ارتباط با نارضایان چپ‏ گرا یا گروه‏ های اصول‏گرای سنی از قبیل گروه برادری مسلمان انجام داده‏اند. در بحرین، اصول‏گرایان شیعی بر ضد گروه‏ های چپ‏ گرا اقدام کرده‏اند.  
در کوتاه مدت، جدی‏ترین تهدیدات برای امنیت داخلی در کشورهای حاشیه خلیج فارس احتمالا شامل طغیان پراکنده شیعیان می‏شود که به خاطر پیروزی‏های نظامی ایران علیه عراق ایجاد می‏شود.

این مسائل می‏تواند اقدامات تلافی جویانه‏ای را علیه نارضایان شیعه موجب شود و به نوبه خود تنش‏ها میان جوامعسنی و شیعه را شدیدتر نماید.  
کویت تنها کشور صلح طلبی است که ایران آن را مورد حمله قرا دادهاست و اهمیت آن کشور به عنوان یک مسیر اصلی برای تأمین مواد جنگی مورد نیاز عراق، کویت را به گزینه اصلی برای حملات ایران مبدل کرده است.

از طرفیدیگر، توانایی ایران برای ایجاد آشوب در کویت در کوتاه مدت به نظر اندک می‏رسد.  
حمله ایران به عراق احتمالا به انسجام شکننده شورای همکاری خلیج فارس که تحت سلطه عربستان است لطمه خواهند زد و احتمالا اعتماد کشورهای عربی به امریکا را تضعیف خواهد نمود.

خرابکاری ایران در عراق در صورت موفقیت تأثیر مشابه‏ای در طولانی مدت خواهد داشت.
منبع: کتاب پیامدهای پیروزی ایران بر عراق


X