معرفی وبلاگ
ما باید این توجه را هیچوقت از خود بیرون نکنیم، از مغز خود بیرون نکنیم که ما بندگان خدا هستیم و در راه او و در سبیل او حرکت می کنیم و پیشروی می کنیم. اگر شهادت نصیب شد، سعادت است و اگر پیروزی نصیب شد سعادت است. حضرت امام خمینی (ره)
دسته
لینک دوستان
سنگر همرزمان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 214134
تعداد نوشته ها : 127
تعداد نظرات : 26
Rss
طراح قالب
GraphistThem244

سردار میر محمد باقر زاده در همایش پژوهشی اسناد دفاع مقدس که در محل ساختمان گنجینه اسناد ملی برگزار شد افزود:‌با برنامه راهبردی ،‌چشم انداز و اولویت ها در زمینه اسناد دفاع مقدس مشخص خواهد شد .

وی با بیان اینکه برای تدوین چنین برنامه ای از استفاده از تجارب داخلی و خارجی بی نیار نیستیم گفت:در این زمینه بهره گیری از فناوری اطلاعات نیز امری ضروری واجتناب ناپذیر است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس اسناد دفاع مقدس را عنصر های بازمانده از تجربه انسانهایی دانست که در جنگ نقش آفرینی کرده اند ، و افزود: این نقش آفرینی ها می تواند مادی ، معنوی ،‌مثبت ویا منفی باشد .

باقرزاده نظام تعریف ، نظام امنیت ،نظام ثبت ،نظام ‌پرد ازش ، نظام بازیابی ، نظام ‌مبادله اسناد ،‌نظام حل تعارضات ،‌نظام توسعه اسناد ،‌نظام فرامرزی کردن اسناد ، نظام اولویت گذاری اسناد و نظام چگونگی جنگ اسناد در مقابله با دشمنان را از نظامهایی برشمرد که باید با تشکیل گروههای تخصصی در این نظامها اسناد دفاع مقدس را ساماندهی کرد.

وی با تاکید بر حفاظت از اسناد در سازمانها گفت:‌در صورت بی توجهی به اسناد دفاع مقدس آیندگان بدلیل ضعف در ساماندهی و نگهداری این اسناد و امحاء برخی از اسناد به دلیل توجیهات حفاظتی دچارحقارت ملی خواهند شد و افرادی نیز به همین دلیل به مبالغه گویی روی خواهند آورد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس ، ساماندهی اسناد در ابعاد فنی وتخصصی ،‌ایجاد پیوستگی ، میان نهادهای مسئول درزمینه اسناد دفاع مقدس و تعریف چشم انداز روشن را از فعالیت های بنیاد حفظ ارزشهای دفاع مقدس برشمرد .

باقرزاده توجه به قرائن و شواهد ، سن راوی ،‌لزوم شناخت راویان کذاب ، قبول کردن اسناد از راویان برجسته و کثیر روایه را در امر ساماندهی اسناد حائز اهمیت دانست و افزود: اسنادی که از خاطرات راوی برداشت می شود نباید به صرف مورد وثوق بودن راوی مبنای قضاوت قرار گیرد .

منبع: سایت واحد مرکزی خبر

X