معرفی وبلاگ
ما باید این توجه را هیچوقت از خود بیرون نکنیم، از مغز خود بیرون نکنیم که ما بندگان خدا هستیم و در راه او و در سبیل او حرکت می کنیم و پیشروی می کنیم. اگر شهادت نصیب شد، سعادت است و اگر پیروزی نصیب شد سعادت است. حضرت امام خمینی (ره)
دسته
لینک دوستان
سنگر همرزمان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 272536
تعداد نوشته ها : 211
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
GraphistThem244

کتاب های احادیث و ادعیه جزء کتاب های بسیار ارزشمندی محسوب می شود که تقریباً تمام انسان ها به آن ها نیاز دارند. در این کتاب ها احادیث پیامبر اکرم (ص)، ائمه اطهار و همچنین دعاهای مشهور و معروف وجود دارند که برای مسلمانان بسیار باارزش است و جزء کتاب های مقدس محسوب می شوند. در تاریخ تعداد دعاهایی که از ائمه اطهار (ع) روایت شده است بسیار زیاد است که این دعاها را در حوزه های علمیه بررسی می کنند که از اعتبار بالا برخوردار باشند و صحیح و درست باشند. در حوزه های علمیه کارشناسان و متخصصان این امر جلساتی را در رابطه با این موضوع تشکیل می دهند و روایات و احادیث را بررسی می کنند تا به درستی یا اشتباه بودن آن ها برسند. هدف از این امر این است که افرادی که از این احادیث، ادعیه و روایت ها استفاده می کنند درک درستی از دین داشته باشند و راه را اشتباه نروند. شما عزیزان می توانید در سایت کتابچین کتاب ها و منابع موثق و مورد تایید را دانلود و مطالعه نمایید.

احادیث و قرآن جزء منابع شناخت دین اسلام محسوب می شوند. که خود مسلمانان و یا غیر مسلمانانی که می خواهند دین اسلام را بشناسند می توانند به این منابع رجوع کنند. چرا که لازم است در کنار خواندن قرآن، احادیث، روایات و ادعیه ها هم خوانده شود تا شخص به درک درستی برسد. کتاب های ادعیه و احادیث جزء کتاب های شرح دهنده و تفسیر کننده آیات قرآن کریم می باشند. برای شیعیان مطالعه این کتاب ها بسیار مهم است چرا که باعث سعادت دنیوری و اخروی و در نهایت باعث کمال فرد می شود.

کتاب های احادیث چراغ راه انسان ها

 

 

تدوین کتاب های احادیث و روایات توسط ائمه اطهار(ع)

متاسفانه در زمان حیات، در بستر احتضار و حتی بعد از شهادت پیامبر اکرم (ص) اشخاصی از نوشتن احادیث و روایات ایشان ممانعت می کردند. همان طور که شما دوستان هم می دانید حتی در بستر احتضار زمانی که پیامبر اکرم (ص) از نزدیکان و صحابه خود قلم و کاغذ خواستند تا حدیثی بنویسند، عمر با این امر مخالفت کرد و گفت که قرآن برای ما کافی است. حتی در بعضی از روایت ها آمده است که پس از شهادت پیامبر اکرم (ص) عمر و ابوبکر کتب احادیث را سوزاندند و از تدوین و نقل این احادیث ممانعت کردند. ولی ائمه اطهار (ع) به این مسائل توجهی نمی کردند و کتب احادیث را تدوین می کردند. نخستین امامی که به تدوین احادیث شروع نمودند حضرت علی (ع) بودند. کار تدوین احادیث تا زمان امامت امام باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) ادامه داشت ولی در زمان این دو امام بزرگوار به اوج خود رسید. در این زمان کتاب های احادیث و ادعیه زیادی توسط نزدیکان و شاگردان این امامان بزرگوار تدوین شد که نام آن را اصول اربعه نامیدند.

بعد از قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه جزء مهم ترین کتاب های احادیث شیعه محسوب می شوند. کتاب های دیگری هم هستند که در دین اسلام مفید بوده و احادیث در آن ثبت شده است که عبارتند از: کتاب الکافی، کتاب من لا یحضره الفقیه، کتاب تهذیب و کتاب استبصار.

کتاب های احادیث

دسته ها : رپورتاژ
يکشنبه 1399/1/3

سئوکار حرفه ای سیروتا

کسب و کار ها این روز ها ترجیح می دهند به جای فعالیت های سنتی و کسب درآمد های کلاسیک در دنیای اینترنت که حالا مردم هر چیزی را در آن می یابند؛ شما هم اگر کسب و کار خود را به دنیای وب معرفی کنید قطعا موفق تر خواهید بود و می توانید ایده های جدیدی را خلق کنید.

اما قطعا خودتان نمی توانید همه چیز را راه اندازی کنید؛ وب سایت خود را به رتبه ی مناسبی از گوگل برسانید و همین طور در میان رقبا به راحتی دوام آورید.

شرکت طراحی سایت سیروتا به شما پلن های مختلفی را برای ایجاد وب سایت برنامه نویسی و استفاده از پلتفرم های مختلف و همین طور توسعه قالب و بهینه سازی سایت ها می دهد.

https://backority.ir/images/645142.jpg

سئوی وب سایت ها توسط تیم سئوکار سیروتا

اگر صاحب وب سایتی هستید یا این که ترجیح می دهید وقتی وب سایت شما فعال شده و بر روی سرور و در دنیای وب قابل مشاهده است، به وضعیت خوبی در جستجو ها برسد؛ حتما نیاز به استفاده از واژه ای به نام سئو خواهید داشت؛ موضوع همان بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو می باشد؛ در واقع 80 درصد بازدیدکنندگان وب سایت های شما از گوگل و موتور های جستجوی مشابه شما را خواهند یافت.

بهینه سازی در واقع موجب می شود شما برای کلمه کلیدی خاص، مثلا "خرید مبلمان" به رتبه ی خوبی برسید که قطعا با یک جستجو در اینترنت می توانید در مورد آن با اطلاعات زیادی برسید اما حتما هم متوجه خواهید شد به همین آسانی انجام نمی شود.

https://backority.ir/images/631361.jpg

هزینه ی طراحی سایت

احتمالا یکی از نگرانی های هر فردی برای راه اندازی وب سایت مربوط به مسائل مالی و پرداختی می باشد؛ اگر شما هم چنین وضعیتی دارید به شما پیشنهاد می کنیم سری به بخش تعرفه های طراحی و شرایط پرداخت سایت سیرونا بزنید، قطعا توجهتان به نحوه پرداخت و همین طور شرایط تحویل پروژه نهایی به همراه سورس کد کامل جلب خواهد شد.

قطعا شرکت طراح وبی که شما انتخاب کرده اید باید در قبال طراحی نهایی و همین طور سئویی که انجام می دهد استاندارد های بروز گوگل را رعایت کند (این استاندارد ها و الگوریتم ها عموما در طول ماه ها و سال ها تغییر می کنند).

تعهد کاری در قبال طراحی وب سایت، برنامه نویسی دقیق بخش های پویای وب سایت و سفارشی سازی ها طبق نظر مشتری از دیگر موارد مهم می باشد.

تحویل پروژه در مدت زمان معقول

یکی دیگر از موارد هم در حین طراحی یک پروژه توسط تیم متعهد به فعالیت طراحی، این است که بتوانند در مدت زمانی که طبق قرارداد منعقد شده و همین طور دو طرف در مورد آن یا مدت زمانی تقریبی به تفاهم رسیده اند به سرانجام برسد.

در غیر این صورت ممکن است اعتمادسازی به خوبی انجام نشود، شما قطعا نسبت به ادامه ی آن پروژه نیز حس خوبی نخواهید داشت.

امروزه یک کسب و کار قطعا نیاز به یک وب سایت برای معرفی کالا ها، خدمات و همین طور ایده های خود دارد.

جهت مشاهده وب سایت سئو کار حرفه ای سیروتا اینجا کلیک فرمایید

دسته ها : رپورتاژ
جمعه 1398/12/2

دفاع شخصى یعنى چه؟

دفع کردن، سد کردن، رد کردن

و یا دورى جستن از هر عامل مزاحمى را دفاع شخصى می نامند.

شنیدن واژه‌ى دفاع شخصى (Self Defense)ذهن ما را به دنیاى هنرهاى رزمى مى‌کشاند. آن دسته از روش­ ها و فنونى که بتوان با استفاده از آن­ها در برابر هر مهاجمی، سلامتى جسمى و روانى خود را حفظ کرد، دفاع شخصى است.بدن انسان به طور طبیعى از بدل تولد نسبت به مزاحمت ها و خطرهاى پیرامون خود واکنش نشان میدهد مانند نوزادى که وقتى نور به چشمانش برخورد میکند بابستن یاتنگ کردن پلکان خود نسبت به مزاحمت نور براى چشمانش واکنش طبیعى نشان میدهد

وقتى خواب هستیم به صداى پشه واکنش طبیعى نشان میدهیم و با دست به سمت صدا ضربه میزیم
وقتى کسی ناگهانى ما را از پشت هول دهد دو دست ما ناگهان به سمت جلو به شکل ستون قرار میگیرد تا از برخورد سر و بدن به زمین جلوگیرى کند. وقتى کسی به سمت صورت ما با دست یا هر وسیله اى با شدت حمله یا حرکتى داشته باشد به صورت غریزى سر خود را جابجا میکنیم و چشمان خود را میبندیم

وقتى شخصى با چوب یا چاقو به ما حمله کند به طور غریزى با دستهایمان میخواهیم از بدنمان دفاع کنیم… وقتى دوکودک در دنیاى کودکى خودشان باهم درگیر میشوند بدون اینکه آموزشى دیده باشند براى رسیدن به هدف کودکانه خود با دستان و پاهاى خود نوعى مبارزه غریزى انسان را به نمایش میگذارند . تمام این عکس العمل ها به طور غریزى میباشد و انسان از بدل تولد نسبت به هرگونه مزاحمت جسمى و روانى واکنش نشان میدهد.

دفاع شخصى چه فرقى با مبارزه دارد؟

دفاع شخصی درباره تکنیکهایی صحبت میکنه که بشه باهاش بر افراد قوی تر از خودمان غلبه کنیم در محیطی که قانونی وجود نداره و فرد مهاجم ممکنه بیش از یک نفر و حتی مسلح هم باشه که در آموزش دفاع شخصى اصل غافلگیری، روانشناسی درگیری، تئوری و ترفندهای مهم و مطالب دیگه ای نیز آموزش داده میشه که همه در جهت این هست که در موقع لزوم و در مواجه با خطر بتوانیم بهترین عکس العمل ممکن رو داشته باشیم و خطر رو کاهش بدیم و پیشگیری از درگیری هم اولویت داره

در مبارزه یا  فایت در رشته هاى رزمى قانون و داور وجود داره

پیشگیری از درگیری اینجا معنایی نداره و معمولا حریف ها هم وزن و در شرایط مساوی با هم مبارزه میکنن و امتیاز میگیرند و در زمان های مشخص شده

پس وقتی میگیم دفاع شخصی منظور فایت نیست

اما امروزه تو اکثر نقاط دنیا تو تمرینات دفاع شخصی تکنیکهاى ضربه اى و جوجیتسو هم برای فایت کردن آموزش داده میشه نه به صورت تخصصی و برای مسابقات بلکه اعتقاد دارن تجربه فایت میتونه ترس از زد و خورد رو کاهش بده و فرد دفاع شخصی کار بهتر بتونه بر ترسش غلبه کنه و از تکنیک هایی که یاد گرفته استفاده کنه

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با سنسی موسوی مسئول آموزش دفاع شخصی کاربردی در تهران با شماره:09121866866 و یا مراجعه به لینک زیر اطلاعات دقیق تری نسبت به کلاس دفاع شخصی کسب نمایید.

دسته ها : رپورتاژ
شنبه 1398/10/14

کلاسور یا زونکن یک نوع پوشه یا پرونده بزرگ و محکم است که از جنس مقوا، چوب یا پلاستیک ساخته می شود که با استفاده از گیره‌ای فلزی کاغذها و اسنادی که سوراخ (پانچ) شده‌اند را در خود بایگانی می‌کند.

کلاسورها از لحاظ فواصل سوراخ‌های کاغذ دارای استانداردهای متفاوتی هستند و بسته به اندازه ممکن است دویست تا پانصد برگ گنجایش داشته باشد. کلاسور در سال ۱۸۸۶ توسط فردریک زونکن آلمانی اختراع شد.

کلمه زونکن در هیچ‌یک از زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسه استفاده نمی‌شود زونکن نام مخترع آلمانی این محصول فردریک زونکن (Friedrich Soennecken) است که اولین بار آن را در سال ۱۸۸۶ در شهر بن در آلمان به ثبت رساند.

دسته ها : رپورتاژ
دوشنبه 1398/10/9

برای عضویت در کانال تلگرام حرف آخر چه کنیم؟

کانال تلگرام حرف آخر برای دوستداران این موسسه و اساتید آن ایجاد شده تا داوطلبان نهایت استفاده را از نمونه تدریس های اساتید، مقاله های مشاوران، برنامه های مشاوران و وویس های آموزشی بهره ببرند و حتی اصلا با خود این موسسه بهتر آشنا شوند. در کانال حرف آخر تمامی اطلاعات مشاوره ای در اختیار داوطلب قرار می گیرد و داوطلبی که نمی داند چطور باید شروع کند و چگونه یک برنامه ریزی درست داشته باشد توسط کانال تلگرام حرف آخر و اساتید و مشاوران یاد میگیرد که باید برای کنکورش چه کارهایی را انجام دهد.

کانال حرف اخر

سایت موسسه حرف آخر

در این کانال شما می توانید سوال هایی که در ذهن دارید و پاسخ آن ها را نمیتوانید پیدا کنید مطرح کرده و پاسخ تان را از مشاورین می گیرید. حتی شما با نکات آموزشی زیادی مواجه خواهید شد که می تواند برخی از مباحث را که متوجه نشده اید برای تان ساده تر کرده و قابل فهم تر ساخته باشد. برای عضو شدن در این کانال می توانید به سایت موسسه حرف آخر رجوع کرده و آدرس آن را برداشته و عضو شوید.

سایت حرف اخر

دسته ها : رپورتاژ
شنبه 1398/9/30
X