معرفی وبلاگ
ما باید این توجه را هیچوقت از خود بیرون نکنیم، از مغز خود بیرون نکنیم که ما بندگان خدا هستیم و در راه او و در سبیل او حرکت می کنیم و پیشروی می کنیم. اگر شهادت نصیب شد، سعادت است و اگر پیروزی نصیب شد سعادت است. حضرت امام خمینی (ره)
دسته
لینک دوستان
سنگر همرزمان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 254869
تعداد نوشته ها : 207
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
GraphistThem244

دفاع شخصى یعنى چه؟

دفع کردن، سد کردن، رد کردن

و یا دورى جستن از هر عامل مزاحمى را دفاع شخصى می نامند.

شنیدن واژه‌ى دفاع شخصى (Self Defense)ذهن ما را به دنیاى هنرهاى رزمى مى‌کشاند. آن دسته از روش­ ها و فنونى که بتوان با استفاده از آن­ها در برابر هر مهاجمی، سلامتى جسمى و روانى خود را حفظ کرد، دفاع شخصى است.بدن انسان به طور طبیعى از بدل تولد نسبت به مزاحمت ها و خطرهاى پیرامون خود واکنش نشان میدهد مانند نوزادى که وقتى نور به چشمانش برخورد میکند بابستن یاتنگ کردن پلکان خود نسبت به مزاحمت نور براى چشمانش واکنش طبیعى نشان میدهد

وقتى خواب هستیم به صداى پشه واکنش طبیعى نشان میدهیم و با دست به سمت صدا ضربه میزیم
وقتى کسی ناگهانى ما را از پشت هول دهد دو دست ما ناگهان به سمت جلو به شکل ستون قرار میگیرد تا از برخورد سر و بدن به زمین جلوگیرى کند. وقتى کسی به سمت صورت ما با دست یا هر وسیله اى با شدت حمله یا حرکتى داشته باشد به صورت غریزى سر خود را جابجا میکنیم و چشمان خود را میبندیم

وقتى شخصى با چوب یا چاقو به ما حمله کند به طور غریزى با دستهایمان میخواهیم از بدنمان دفاع کنیم… وقتى دوکودک در دنیاى کودکى خودشان باهم درگیر میشوند بدون اینکه آموزشى دیده باشند براى رسیدن به هدف کودکانه خود با دستان و پاهاى خود نوعى مبارزه غریزى انسان را به نمایش میگذارند . تمام این عکس العمل ها به طور غریزى میباشد و انسان از بدل تولد نسبت به هرگونه مزاحمت جسمى و روانى واکنش نشان میدهد.

دفاع شخصى چه فرقى با مبارزه دارد؟

دفاع شخصی درباره تکنیکهایی صحبت میکنه که بشه باهاش بر افراد قوی تر از خودمان غلبه کنیم در محیطی که قانونی وجود نداره و فرد مهاجم ممکنه بیش از یک نفر و حتی مسلح هم باشه که در آموزش دفاع شخصى اصل غافلگیری، روانشناسی درگیری، تئوری و ترفندهای مهم و مطالب دیگه ای نیز آموزش داده میشه که همه در جهت این هست که در موقع لزوم و در مواجه با خطر بتوانیم بهترین عکس العمل ممکن رو داشته باشیم و خطر رو کاهش بدیم و پیشگیری از درگیری هم اولویت داره

در مبارزه یا  فایت در رشته هاى رزمى قانون و داور وجود داره

پیشگیری از درگیری اینجا معنایی نداره و معمولا حریف ها هم وزن و در شرایط مساوی با هم مبارزه میکنن و امتیاز میگیرند و در زمان های مشخص شده

پس وقتی میگیم دفاع شخصی منظور فایت نیست

اما امروزه تو اکثر نقاط دنیا تو تمرینات دفاع شخصی تکنیکهاى ضربه اى و جوجیتسو هم برای فایت کردن آموزش داده میشه نه به صورت تخصصی و برای مسابقات بلکه اعتقاد دارن تجربه فایت میتونه ترس از زد و خورد رو کاهش بده و فرد دفاع شخصی کار بهتر بتونه بر ترسش غلبه کنه و از تکنیک هایی که یاد گرفته استفاده کنه

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با سنسی موسوی مسئول آموزش دفاع شخصی کاربردی در تهران با شماره:09121866866 و یا مراجعه به لینک زیر اطلاعات دقیق تری نسبت به کلاس دفاع شخصی کسب نمایید.

دسته ها : رپورتاژ
شنبه 1398/10/14

کلاسور یا زونکن یک نوع پوشه یا پرونده بزرگ و محکم است که از جنس مقوا، چوب یا پلاستیک ساخته می شود که با استفاده از گیره‌ای فلزی کاغذها و اسنادی که سوراخ (پانچ) شده‌اند را در خود بایگانی می‌کند.

کلاسورها از لحاظ فواصل سوراخ‌های کاغذ دارای استانداردهای متفاوتی هستند و بسته به اندازه ممکن است دویست تا پانصد برگ گنجایش داشته باشد. کلاسور در سال ۱۸۸۶ توسط فردریک زونکن آلمانی اختراع شد.

کلمه زونکن در هیچ‌یک از زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسه استفاده نمی‌شود زونکن نام مخترع آلمانی این محصول فردریک زونکن (Friedrich Soennecken) است که اولین بار آن را در سال ۱۸۸۶ در شهر بن در آلمان به ثبت رساند.

دسته ها : رپورتاژ
دوشنبه 1398/10/9

برای عضویت در کانال تلگرام حرف آخر چه کنیم؟

کانال تلگرام حرف آخر برای دوستداران این موسسه و اساتید آن ایجاد شده تا داوطلبان نهایت استفاده را از نمونه تدریس های اساتید، مقاله های مشاوران، برنامه های مشاوران و وویس های آموزشی بهره ببرند و حتی اصلا با خود این موسسه بهتر آشنا شوند. در کانال حرف آخر تمامی اطلاعات مشاوره ای در اختیار داوطلب قرار می گیرد و داوطلبی که نمی داند چطور باید شروع کند و چگونه یک برنامه ریزی درست داشته باشد توسط کانال تلگرام حرف آخر و اساتید و مشاوران یاد میگیرد که باید برای کنکورش چه کارهایی را انجام دهد.

کانال حرف اخر

سایت موسسه حرف آخر

در این کانال شما می توانید سوال هایی که در ذهن دارید و پاسخ آن ها را نمیتوانید پیدا کنید مطرح کرده و پاسخ تان را از مشاورین می گیرید. حتی شما با نکات آموزشی زیادی مواجه خواهید شد که می تواند برخی از مباحث را که متوجه نشده اید برای تان ساده تر کرده و قابل فهم تر ساخته باشد. برای عضو شدن در این کانال می توانید به سایت موسسه حرف آخر رجوع کرده و آدرس آن را برداشته و عضو شوید.

سایت حرف اخر

دسته ها : رپورتاژ
شنبه 1398/9/30

  https://backority.ir/images/128143.jpg

با وجود همه پیشرفت‌هایی که در زمینه مراقبت از دندان صورت گرفته است، افراد زیادی هستند که به دلیل پوسیدگی دندان، بیمارری پریودنتال یا آسیب‌های ناشی از حوادث، دچار ریزش دندان‌ها می‌شوند. سال‌های متمادی تنها گزینه درمانی برای این مشکل، پل‌ها و پروتزهای دندان بود. اما امروزه گزینه درمانی دیگری به نام ایمپلنت نیز در دسترس قرار دارد.

ایمپلنت دندان چیست؟

پایه ایمپلنت دندان جایگزینی برای ریشه‌های دندان است. ایمپلنت‌، پایه‌ای محکم برای دندان‌های جایگزین دائمی (ثابت) ایجاد می‌کنند که برای مطابقت با دندان‌های طبیعی شما ساخته شده‌اند.

چرا ایمپلنت؟

ایمپلنت دندان، یک پیچ تیتانیومی است که با فک فیوز می‌شود. فرایند فیور کردن ایمپلنت با استخوان، با نام پیوند استخوانی (osseointegration)، مستلزم اتصال کاشت با مولفه‌ای به نام اباتمنت (abutment) است که از کرون پشتیبانی می‌کند. اما کاشت دندان قادر به انجام چه کارهایی است که سایر گزینه‌های جایگزین دندان مانند پل‌ها یا پروتزهای دندانی نمی‌توانند انجام دهند؟ آنچه باعث می شود پل ها و پروتزها به حساب نیایند این واقعیت است که دندان‌های واقعی به حفظ استخوان فک کمک می‌کنند در حالی که پلها و پروتزها می‌توانند به سایر دندان‌های شما آسیب وارد کنند. پلهای ثابت نیز به برش ساختار دندانهای مجاور دارند و پروتزهای جزئی برای اینکه در جای خود نگه داشته شوند نیاز به دندانهای دیگر دارند.

نظر منابع علمی دنیا در مورد ایمپلنت

آکادمی دندانپزشکی ایمپلنت آمریکا (AAID) اعلام نموده‌است که میانگین عمر یک پل بین 5 تا 10 سال است و میزان آسیب‌هایی که در دندانهای دارای پل یا پروتز جزئی ایجاد می‌شود، حدود 30 درصد است. در مورد پروتزهای کامل، انواع غذاهایی را که می‌توانید بخورید نیز محدود می‌کند. با این حال، زمانی که ایمپلنت جایگزین دندان می‌شود، بدون آسیب به دندان باعث ایجاد ثبات در استخوان فک می‌شود. بر اساس گفته AAID، میزان دوام موفقیت در مورد استفاده از ایمپلنت، 97 درصد است. این روش، مشکلات مربوط به سایر روشهای جایگزینی دندان را از بین برده و به افراد اجازه می‌دهد با اطمینان، هر چیزی را که می‌خواهند، بخورند. یک کاشت می‌تواند یک دندان از دست رفته را جایگزین کند، اما چهار کاشت می‌تواند تمام دندانهای فوقانی یا تحتانی را جایگزین کند. این تعداد به کیفیت و اندازه استخوان فک بستگی دارد. با کاشت طولانی‌تر، ایمپلنت کمتری برای حمایت از بسیاری از دندان‌های جایگزین مورد نیاز است. دندانهای جایگزین به این ایمپلنتها متصل می‌شوند و خیلی زود شما می‌توانید مانند زمانی که از دندان‌های طبیعی خود استفاده می‌کردید، به راحتی غذاهای مختلف را بجوید.

ایمپلنت چگونه کار می‌کند؟

  https://backority.ir/images/774894.jpg

از آنجایی که ایمپلنت‌ها به استخوان فک متصل می‌شوند، پشتیبانی مداومی از دندان‌های مصنوعی فراهم می‌کنند. پروتزها و پل‌های نصب شده روی ایمپلنت در دهان شما جابجا نمی‌شوند و لیز نمی‌خورند و این امتیاز مهمی به ویژه برای زمانی است که شما غذا می‌خورید و صحبت می‌کنید. این تناسب ایمن به دندان‌های مصنوعی و پل‌ها و همچنین کرون‌هایی که روی ایمپلنت قرار دارند، کمک می‌کند تا نسبت به پل‌ها و پروتزهای معمولی طبیعی‌تر باشند. برای برخی از افراد، استفاده از پل‌ها و پروتزهای معمولی راحت نیست یا حتی غیرممکن است. علاوه بر این، پل‌های معمولی باید در دو طرف فضای باقیمانده دندانی که افتاده است به دندان‌ها متصل شوند. مزیت ایملنت این است که برای جایگزینی دندا‌ن‌های جدید نیازی به آماده‌کردن دندانهای مجاور نیست. برای ایمپلنت، شما نیاز به لثه سالم و استخوان مناسب برای حمایت از کاشت دارید. شما باید نسبت به مراقبت و سالم نگه‌داشتن این ساختارها باید متعهد باشید. بهداشت دقیق دهان و ملاقات‌های منظم با دندانپزشک برای موفقیت طولانی‌مدت در کاشت دندان مهم است. با وجود همه این ویژگی‌های مثبت، ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش‌های جایگزنی دندان هزینه بیشتری دارد و ممکن است بیمه تنها بخش کمی از هزینه‌های آن را پوشش دهد.

انواع ایمپلنت

انجمن دندانپزشکی آمریکا دو نوع کاشت را ایمن می دانند که عبارتند از :

ایمپلنت ایندوستیل (Endosteal ): این نوع طی عمل جراحی به طور مستقیم در استخوان فک کاشته می‌شوند. پس از بهبودی بافت اطراف لثه، نیاز به عمل جراحی دوم برای اتصال به ایمپلنت اصلی وجود دارد. در نهایت، دندان مصنوعی به صورت جداگانه یا روی پل یا پروتز وصل می‌شود.

ایمپلنت ساب‌پریواستیل (Subperiosteal ): این ایمپلنت‌ها از یک قاب فلزی تشکیل شده‌است که بر روی استخوان فک و دقیقا زیر بافت لثه نصب می‌شود. با بهبود لثه‌ها، قاب به استخوان فک ثابت می‌شود. پست‌ها (posts) که به قالب متصل شده‌اند، از لثه بیرون زده‌اند. مانند روش قبل، دندان مصنوعی بر روی پست‌ها قرار می‌گیرند.

 

مزایای استفاده از ایمپلنت

بهبود ظاهر: کاشت دندان مانند دندان‌های خودتان به نظر می‌رسد و از آنجایی که برای فیوزکردن با استخوان طراحی شده‌اند، دائمی می‌شوند.

بهبود گفتار: در صورت استفاده از پروتزهای نامناسب، لغزش دندانها درون دهان شما می‌تواند باعث شود صحبت‌کردن شما مسخره به نظر برسد اما با استفاده از ایمپلنت، می‌توانید بدون نگرانی از لغزش دندان‌ها، صحبت کنید.

آرامش: از آنجایی که ایمپلنت بخشی از دندان‌ شما می‌شود، بنابراین ناراحتی دندان مصنوعی جداشدنی را از بین می‌برد.

غذاخوردن آسانتر: کشیدن دندان می‌تواند جویدن غذا را مشکل کند. کاشت دندان مانند دندانهای خود شما عمل می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد غذاهای مورد علاقه‌اتان را با اطمینان و بدون احساس درد بخورید.

افزایش اعتماد به نفس: کاشت دندان می‌تواند لبخند را به شما برگرداند و به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید.

بهبود سلامت دهان: کاشت دندان نیازی به کم‌کردن دندان‌های دیگر ندارد. از آنجایی که دندان‌های مجاور برای حمایت از کاشت، تغییر نمی‌کنند، بیشتر دندان‌های شما دست نخورده باقی مانده و باعث سلامت طولانی‌مدت دهان شما شده و بهداشت دهان را بهبود می‌بخشند.

دوام بالای ایمپلنت: ایمپلنت نوعی از کاشت دندان بادوام است که مراقبت مستمر موجب افزایش طول عمر بسیاری از ایمپلنت‌ها می‌شود.

حقایقی در مورد تاریخچه کاشت دندان و ایمپلنت

کاشت دندان در دوره باستان به حدود 600 میلادی برمی‌گردد، هنگامی که قطعات پوستی مانند دندان در دهان یک زن مایان کشف شد. کاشت دندان تنها گزینه ترمیم دندان است که استخوان طبیعی را حفظ می‌کند و در واقع به تحریک رشد استخوان کمک می‌نماید.

در سال 1951، گروه کوچکی از دندانپزشکان که کاشت دندان را با موفقیت آنجام دادند، AAID (آکادمی دندانپزشکی ایمپلنت آمریکا) را تاسیس نمودند تا دانش خود در این باره را به اشتراک بگذارند. این سازمان، اولین سازمان حرفه‌ای در جهان است که به پیشرفت این تخصص دندانپزشکی اختصاص یافته‌است.

در سال 1952، جراح ارتوپدی سوئدی P.I. برانمرک کشف کرد که تیتانیوم به طور طبیعی با استخوان فیوز می‌شود و درنهایت تمرکز تحقیقات خود را از زانو و لگن به دهان انتقال داد.

به روزترین مطالب ایمپلنت

ویکی پدیا مرجع مناسبی برای اطلاع از تازه‎ترین مطالب علمی و تحقیقاتی است. جراحان فک و صورت و ایمپلنتولوژیست‎ها و علاقه‌مندان با مراجعه به این سایت می‌توانند از جدیدترین اطلاعات علمی ایمپلنت مطلع شوند.

دسته ها : رپورتاژ
جمعه 1398/8/24

یک قطعه باغچه به متراژ ۱۱۰۰ متر مربع  که در داخل آن ۵۰ متر مربع ویلا است. همچنین دارای آب، برق و تلفن در محدود شهریار می باشد.

این روزها این دسته از پیشنهاد ها که به فروش باغ یا زمین اطراف تهران اختصاص دارد با استقبال زیادی مواجه است. چون که با این خرید، خریداران هم صاحب یک دستگاه ویلا می شوند و هم از باغ میوه و یا درختان تزیینی می توانند بهرمند شوند.

آیا با اقتصادی که امروزه دچار آن هستیم این نوع خرید به صرفه می باشد؟

با زیاد شدن قیمت سوخت و ایجاد ترافیک روی هزینه مسافرت از تهران به شهرهای دیگر و همچنین شمال، بسیار تاثیر گذاشته است. با این اتفاق ها کسانی که متقاضی خانه باغ هستند باید تصمیم بگیرند که نوع مصرفی‌شان چیست؟

سکونت دائم برای بازنشستگان در املاک حومه می تواند بهترین پیشنهاد برایشان باشد. به خاطر قیمت مناسب ویلا در شهریار می تواند این امید را به بازنشستگان عزیز دهد که بهترین تصمیم را در این منطقه، می توانند بگیرند.

قیمت تعیین کننده باغ در شهریار بسته به عمر درخت

بیشتر فروشندگان اطراف تهران قیمت زمین را به صورت قواره‌ایی یا متری تعیین می کنند. درباره این موضوع یک مشاور املاک در شهریار گفته بود: در نحوه تعیین میزان قیمت ویلا در شهریار و یا قیمت باغ گزینه هایی همچون، نوع کاربری که دارد، تعداد، نوع و سن درختان بسیار تاثیرگذار می باشد.

به عنوان نمونه باغی که درختانش کمتر از یک سال سن داشته باشند از نظر قیمتی بسیار پایین‌تر نسبت به باغ در کردزار که درختانش سن حدود ۱۵ سال را دارند هستند. همچنین نوع درختی که باغ را پوشش داده نیز مهم می باشد، که می تواند تزیینی یا میوه باشد. می توان به صراحت گفت این‌ها عواملی است که باعث ارزش زمین می شوند.

همچنین ایشان در ادامه گفتند: که باغها به صورت قواره‌ایی فروخته می شوند و باغهایی که دارای متراژ پایین هستند  از قیمت گذاری بهتری نسبت به متراژهای بزرگ برخوردارند. چون هرکسی نمی تواند متراژ بالا خریداری کند و توان بیشتر مردم برای خرید باغ های کوچک نسبتٱ بالاتر است و قطعه های کوچک تر به راحتی فروش می روند. به همین خاطر است که قیمت این دسته از باغ کردزار با باغ های متراژ کوچک ارزان‌تر است.

همچنین بیان کردند که: با بیشتر شدن آلودگی هوا اخیرا بیشتر ساکنان تهران به خرید باغ در شهریار روی آورده اند و مراجعه کنندگان بیشتر از قبل شده اند.

این مشاور املاک اذعان داشت که، نسبت به ۲سال گذشته قیمت هر متر مربع از باغ های فروشی که پر رونق بود، امروزه روند رو به کاهشی پیدا کرده است.

یکی از فعالان بازار در کرج که در حوالی زعفرانیه بود گفت: باغ یا زمینهایی که دارای متراژ بالا حدود۱۰۰۰ متر هستند معمولٱ به صورت قواره ایی در بازار به فروش می رسند و برای این دسته مالکان از نظر، خیابان اصلی یا فرعی، کوچه، شمالی یا جنوبی و نوع امکانات، قیمت ویلا در شهریار را تعیین می کنند.

مشاور املاک فدک

قابل به ذکر است که مدیر املاک فدک نیز درباره وضعیت قیمت های پیشنهادی که در شهریار است بیان کردند: نرخ هایی که پیشنهاد داده می شود نسبت به یک سال گذشته حدود۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

ایشان همچنین، در مورد رابطه آلودگی هوا با قیمت، اضهار داشتند که: از یک طرف این آلودگی باعث تشویق ساکنان شهرهای بزرگ می شود و از طرفی هم بحث هدفمندی باعث شده که مردم به خاطر هزینه حمل و نقل از تصمیم خرید خود عقب نشینی کنند.

دسته ها : رپورتاژ
جمعه 1398/8/10
X